.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Міське господарство arrow Цивільний захист
Цивільний захист
РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо дій населення при отриманні анонімного повідомлення про замінування
22.08.16

При отриманні телефоном анонімного повідомлення про замінування необхідно:

1. Встановити контакт з невідомою особою, яка повідомила телефоном про замінування, та намагатися при цьому:

o    встановити мотив невідомої особи щодо замінування;

o    усвідомити, які вимоги висловлює невідома особа;

o    відмовити невідому особу виконувати свій задум;

o    умовити невідому особу передзвонити, посилаючись на поганий зв'язок.

2. Під час телефонної розмови спробувати визначити звідки невідома особа телефонує, для цього:

o    при наявності на телефонному апараті автоматичного визначника номеру (АВН) записати номер телефону, з якого телефонує невідома особа;

o    при відсутності на телефонному апараті автоматичного визначника номеру (АВН) та після завершення розмови з невідомою особою не класти слухавку на телефонний апарат, щоб на автоматичній телефонній станції не втрачався напрямок з'єднання. З іншого телефонного апарату негайно зателефонувати оператору зв'язку, що обслуговує задіяну телефону лінію, пояснити ситуацію, яка склалася, та запропонувати йому негайно встановити номер телефону та адресу, з якої телефонувала невідома особа.

3. Після завершення розмови з невідомою особою негайно записати:

o    точний час телефонного дзвінка невідомої особи;

o    отриману від невідомої особи інформацію;

o    ймовірну стать та вік невідомої особи;

o    інтонацію та тембр голосу невідомої особи;

o    наявність дефектів мови у невідомої особи;

o    наявність звукового (шумового) фону супроводу телефонної розмови.

4. Негайно повідомити керівника об'єкта (установи, організації, підприємства тощо) про отримане телефоном анонімного повідомлення про замінування та іншу інформацію, яку вдалося встановити під час розмови.

5. Про отримання телефоном анонімного повідомлення про замінування по команді керівника об'єкту повідомити телефоном чергові служби МВ поліції (102), СБУ (2-22-60), ДСНСУ (101) та місцевого підрозділу з питань цивільного захисту (4-15-11).

 

 
РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо дій населення при виявленні підозрілого предмету
22.08.16

Останнім часом почастішали випадки виявлення предметів на сходових площадках, біля дверей квартир, в установах, у громадському транспорті та місцях скупчення людей, які можуть виявитися вибуховими пристроями.

Слід пам'ятати, що для камуфляжу вибухових пристроїв можуть бути використані звичайні побутові предмети: портфелі, валізи, сумки, пакунки, пакети, згортки, мішки, ящики, коробки, іграшки тощо, зовнішній вигляд яких може приховувати їх справжнє призначення.

Ознаками підозрілих предметів, які можуть виявитися вибуховими пристроями, можуть бути: наявність дротів, малої антени, скотчу, підозрілих звуків (цокання годинника, клацання), джерел електричного живлення (батарейок, акумуляторів) або розтяжки з дроту (шпагату, мотузки), незвичне розміщення предмету, а також не властивий специфічний запах.

Батьки та дорослі є відповідальними за життя та здоров'я дітей, тому необхідно роз'яснювати їм, що будь-який підозрілий предмет, знайдений на вулиці (в під'їзді), може становити реальну небезпеку для їх життя та здоров'я. При виявлені підозрілого предмету у під'їзді будинку:

o    не залишати без уваги річ, яка не повинна перебувати у під'їзді;

o    опитати сусідів, щоб виявити власника або особу, яка цю річ залишила;

o    у разі якщо власник не виявлений, негайно повідомити про знахідку чергові служби міського відділу поліції (тел..102), СБУ (2-22-20), ДСНСУ (101) та місцевого підрозділу з питань цивільного захисту (4-15-11).

При виявленні підозрілого предмету у громадському транспорті:

o    не залишати без уваги забуту або бездоглядну річ;

o    звернути увагу людей, що знаходяться поруч, на річ та опитати їх, намагаючись встановити власника, або особу, яка могла цю річ залишити;

o    у разі якщо власник не встановлений, негайно повідомити про знахідку водія (машиніста) транспортного засобу.

При виявленні будь-де (у тому числі на об'єктах) підозрілого предмету необхідно: не вчиняти ніяких дій (не чіпати, не відкривати та не переміщувати його); зафіксувати час його виявлення; не використовувати мобільні телефони та засоби радіозв'язку; обов'язково дочекатися прибуття оперативно-слідчої групи, фахівців МВ поліції і ДСНСУ та вказати місце знаходження підозрілого предмету; домогтися щоб люди відійшли на безпечну відстань від знахідки.

 

 
РЕКОМЕНДАЦІЇ з виявлення ознак можливої підготовки до проведення терористичних актів
22.08.16

 

 
Охтирчанам радять бути обережними при виявленні підозрілих предметів
22.08.16

Аби убезпечити себе та оточуючих, відділ з питань взаємодії з правоохоронними органами та надзвичайних ситуацій закликає вкрай уважно ставитися до підозрілих предметів.

Адже ними можуть виявитися вибухові пристрої, про що свідчитиме наявність дротів, малої антени, скотчу, підозрілих звуків (цокання годинника, клацання), джерел електричного живлення (батарейок, акумуляторів) або розтяжки з дроту (шпагату, мотузки), незвичне розміщення предмету, а також не властивий специфічний запах.

Тож у разі виявлення такого предмету в під'їзді будинку, його в жодному разі не можна залишати без уваги. Треба опитати сусідів, щоб виявити власника або особу, яка цю річ залишила. Якщо ж власника виявити не вдасться, треба негайно повідомити про знахідку чергові служби Охтирського відділу поліції ГУНП, СБУ, ДСНСУ та відділ з питань взаємодії з правоохоронними органами та надзвичайних ситуацій.

У випадку подібної знахідки у громадському транспорті також не треба залишатися до неї байдужими. Алгоритм дій у цьому випадку майже ідентичний з попереднім за єдиним винятком – про підозрілу річ треба повідомити водія транспортного засобу.

Надзвичайники закликають городян за жодних обставин не чіпати, не відкривати та не переміщувати підозрілу знахідку, зафіксувати час її виявлення; не використовувати мобільні телефони та засоби радіозв'язку; обов'язково дочекатися прибуття оперативно-слідчої групи, фахівців Охтирського відділу поліції ГУНП в Сумській області, СБУ і ДСНСУ та вказати місце знаходження підозрілого предмету; домогтися щоб люди відійшли на безпечну відстань від знахідки.

При отриманні повідомлення про виникнення  терористичного акту не можна піддаватися загальній паніці та панікувати. Треба опанувати себе та діяти спокійно і виважено. В першу чергу слід позачиняти вікна та закрити штори (це вбереже від осколків скла). Двері на балкони та лоджії також мають бути зачинені, звідти ж треба прибрати легкозаймисті та паливно-мастильні матеріали.

Далі обов’язково діяти наступним чином: підготувати бинти, йод, вату та інші необхідні медичні засоби для надання першої медичної допомоги; створити необхідний запас харчів і питної води; уникати при загрозі проведення терористичних актів місць масового скупчення людей; відправити (бажано) дітей та родичів (осіб похилого віку), до іншого більш безпечного населеного пункту до родичів або знайомих; обмежити (по можливості) користуванням громадським транспортом; домовитися з сусідами про взаємодопомогу у разі необхідності; підготуватися до екстреної евакуації (скласти в сумку документи, коштовності, гроші та продукти харчування, які швидко не псуються); допомогти хворим і похилого віку родичам або сусідам підготуватися до евакуації; тримати постійно увімкненими радіоточку, телевізор, радіоприймач, телефон; тримати у доступному місці перелік телефонів чергових служб Охтирського відділу поліції ГУНП в Сумській області (тел.. 102) , СБУ (тел.. 2-22-20), ДСНСУ (тел.. 101) та відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та надзвичайних ситуацій (4-15-11) для передачі інформації про загрозу проведення терористичних актів.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 46 - 54 з 82

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

За інформацією Посольства України в Республіці Ірак, у період з 10 до 19 листопада 2018 року у міжнародному виставковому центрі м. Багдад (Республіка Ірак), відбудеться 45-а Багдадська міжнародна виставка
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 12.11.2018 по 18.11.2018
Детальніше...
 
Оголошення про проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка
Детальніше...
 
Увага! За пропозицією голови постійної комісії  з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій засідання комісії відбудеться 09.11.2018 о 08:45 год.

 
Увага! За пропозицією голови постійної комісії  з питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища засідання комісії відбудеться 09.11.2018 о 08:30 год.
 
06 грудня 2018 року в м. Києві за участі   представників органів місцевого самоврядування, підприємств житлово-комунальної сфери ТОВ «Інститут Укржитлоексплуатація» проводить семінар щодо обговорення практичних аспектів реалізації Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та нормативно-правових актів , що  затверджені  на виконання цього Закону, зокрема   «Правил надання послуги з управління багатоквартирним будинком» та «Типового договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком», а також питань тарифної політики та фінансового забезпечення діяльності підприємств ЖКГ